Porównanie stempli i płytek Konad oraz taniej chińszczyzny
Kilka porad dotyczących wykonywania wzorków na paznokciach za pomocą stempli
Czy można robić stemple na paznokciach hybrydowych?

 

 
Kiedy zaczynamy naszą przygodę ze stempelkami na paznokcie należy wybrać odpowiedni sprzęt, który umożliwi nam osiągnięcie jak najlepszego efektu w jak najkrótszym czasie. Przy pierwszym podejściu zdecydowałam się za zakup chińskiego zestawu na ebay, który kosztował niecałe £2. Zestaw zawiera dwustronny stempelek, plastikowy czyścik, podkładkę pod blaszki oraz 5 okrągłych blaszek z wzorkami.

Efektem mojego zakupu było kilka niezbyt udanych prób i odłożenie stempelkowania na kilka miesięcy. Po prawej przedstawiam zdjęcie z wykorzystaniem chińskiego zestawu i zwykłego lakieru (żeby osiągnąć efekt jak na zdjęciu trzeba się trochę natrudzić i mieć odrobinę wprawy). Po jakimś czasie zdecydowałam się na podjęcie kolejnej próby z użyciem stempli Konad. Zdecydowałam się na zakup dwustronnego stempla w zestawie z czyścikiem o metalowej końcówce (cena £5.50), białego lakieru do stempli (cena £5) oraz płytki m26 (cena około £3), czyli całość wyniosła mnie £13.50. Można  je kupić na allegro w podobnych cenach lub nawet trochę taniej.
Z Konadem wszystko było dużo prostsze, ale poszłam trochę dalej i łączyłam elementy zestawu chińskiego i Konad, do tego próbując wykorzystać normalne lakiery oraz próbując lakierów hybrydowych oraz pieczątek na hybrydach. Z moich prób wynika, że nie da się używać lakierów hybrydowych do zrobienia pieczątek, można natomiast użyć zwykłych lakierów na hybrydach, Jest to całkiem dobre rozwiązanie. Po wykonaniu całego manicure i utrwaleniu top coat wykonuję stempelki a następnie kolejny top i utrwalenie. Jest to bardzo wygodne, ponieważ swobodnie można zmywać stemple z paznokcia (jeżeli coś nam się nie uda) za pomocą zmywacza (najlepiej użyć bezacetonowego) i próbować dalej, aż do skutku.
Łącząc poszczególne elementy doszłam do wniosku, że nie ma znaczenia tzw. czyścik. Ten chiński jest wystarczający, Konad posiada metalową końcówkę, która niszczy płytki, więc przestałam go używać, ale tak na prawdę zwykła plastikowa karta doskonale się nadaje.  Stemple i płytki chińskie mogą być użyteczne ale tylko przy użyciu dobrego lakieru dedykowanego np. Konad.

Zdjęcie po lewej przedstawia pieczątkę wykonaną przy użyciu chińskiej płytki, lakieru Konad oraz chińskiego stempla, z kolei na zdjęciu po prawej zamieniłam stempel na Konad. Tutaj o dziwo nie widać aż tak wielkiej różnicy.
Zdjęcie po lewej przedstawia pieczątkę wykonaną przy użyciu płytki Konad, lakieru Konad oraz chińskiego stempla, z kolei na zdjęciu po prawej zamieniłam stempel na Konad. Tym razem różnica jest ogromna. Płytki chińskie mają mniej szczegółów, wzory są większe, w związku z tym stemple chińskie jakoś sobie radzą, płytki Konada mają dużo więcej drobnych detali, z którymi stemple kiepskiej jakości sobie nie radzą.
Podsumowując, stempel Konad jest zdecydowanie lepszy niż chiński, bardzo duże znaczenie ma  też płytka. Zdecydowanie płytki Konada są lepszej jakości i możemy wykonać pieczątkę dużo łatwiej. Tak jak powiedziałam z chińskiego zestawu możemy przy użyciu dobrego lakieru coś wykrzesać, ale nie jest to nic rewelacyjnego, szkoda naszego wysiłku i z nerwów. Lakier, którym robimy pieczątkę musi być bardzo gęsty i mocno napigmentowany. Czasami zdarza się, że lakiery jednej firmy nadają się do robienia pieczątek a inne nie. Przykładem jest Rimmel (na zdjęciu obok) kolor srebrny wychodzi całkiem nieźle podczas gdy czarny był fatalny. Należy również pamiętać, że płytka oraz stempel muszą być cały czas regularnie dokładnie odtłuszczane, w przeciwnym wypadku pieczątki nie wyjdą ładnie. Jeżeli chcecie się zająć robieniem pieczątek, zdecydowanie polecam zainwestować w płytki i sprzęt Konada, a także lakiery dedykowane do stempli, które dają dużo ładniejszy efekt niż zwykły lakier.

0 thoughts on “Stemple do paznokci Konad vs Chińska chińszczyzna”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *