Plasterki na nos brodę i czoło Marion oraz teatree – test

 

Plasterki na nos, czoło czy brodę służą do bezinwazyjnego oczyszczania porów. Zatkane pory są wynikiem różnego rodzaju zanieczyszczeń skóry, nieodpowiedniego demakijażu i pielęgnacji skóry, a nawet reakcji naszej skóry na niektóre składniki kosmetyków.
Płatki oczyszczające oferuje kilka marek. Przetestowałam Marion – plasterki na nos oraz na brodę i czoło, a także plasterki na nos teatree. W wyniku stosowania płatków istniejące wągry powinny zostać oczyszczone, pomagają one także zapobiegać powstawaniu nowych. Zalecane jest stosowanie produktu raz w tygodniu. Płatki firmy Marion można dostać w Drogerii Natura w cenie około 2 zł/szt, płatki teatree można zakupić w angielskich “Poundach” (opakowanie zawiera 6 szt).
Plasterek należy nałożyć na oczyszczoną skórę, odczekać 10-15 min, a następnie delikatnie oderwać. W razie, gdyby płatek nie przylegał dokładnie do skóry, należy zwilżyć go wodą. W rzeczywistości polecam nałożenie płatka na odpowiednią partię twarzy, następnie dokładne zwilżenie go wodą i odczekanie około pół godziny, aż plaster zrobi się bardzo suchy i dopiero wtedy go usuwać.
Co do płatków oczyszczających na brodę i czoło – u mnie zdecydowanie się nie sprawdziły. Nie zauważyłam żadnego efektu ani w trakcie stosowania ani po. Nie mam zbyt mocno zanieczyszczonych porów w tych okolicach i być może dlatego. Z kolei stosowanie płatków na nos przyniosło zadowalające efekty. Po ściągnięciu płatka widać znaczna różnicę, efekt utrzymuje się dość długo, nowe zanieczyszczenia powstają znacznie wolniej. Nie zauważyłam różnicy pomiędzy płatkami tych dwóch firm, moim zdaniem efekt jest dokładnie taki sam. Zdecydowanie polecam!

0 thoughts on “Płatki oczyszczające na nos, czoło i brodę – czy to działa?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *