Długo zastanawiałam się prze zakupem płynu Duraline firmy Inglot. Bo czy ja będę tego używać? Czy jest mi on potrzebny, a może to tylko kolejny produkt do wypróbowania, który zostanie potem rzucony w kąt?

Duraline jest to przeźroczysty, oleisty płyn w niewielkiej, szklanej butelce z pipetką ułatwiającą dozowanie. Jedynym znalezionym przeze mnie zamiennikiem Duraline jest Pure Pigment Liquid Base z Kobo – kosztuje 20 zł i ma pojemność 14 ml, podczas gdy Duraline to koszt 26 zł za 9 ml. Jak dla mnie różnica cenowa nie była tak duża, aby zaryzykować tańszy odpowiednik klasyki.
Przykładowe zastosowania Duraline:
test płynu Inglot Duraline
Góra – cienie na sucho, dół – cienie z dodatkiem Duraline

1) Rozcieńczanie eyelinera i pomady do brwi – można go dodać bezpośredni do słoiczka, natychmiast odświeża zaschnięte produkty;

2) Tworzenie kolorowych kresek mieszając płyn Duraline z dowolnym cieniem do powiek (tylko nie dodajcie płynu bezpośrednio do cieni, skruszcie je sobie w plastikowym pojemniczku i tam dodajcie Duraline, inaczej zniszczycie sobie cienie;
3) Nakładanie cieni na mokro – nada się również do różnego rodzaju brokatów i pigmentów, podbija kolor i przedłuża trwałość;
4) Zmiana konsystencji produktów – stworzenie kremowego różu, rozświetlacza czy bronzera w ulubionym kolorze. Powiecie – po co mi to – otóż kosmetyki kremowe lubią być łączone z kremowymi. Jeżeli nie wykańczasz makijażu pudrem z jakiegokolwiek powodu, lepiej użyć różu w postaci kremowej, będzie wyglądał naturalnie, ładnie połączy się z podkładem i nie narobisz sobie plam.
5) Odświeżenie tuszu do rzęs – wystarczy dodać kilka kropel do zaschniętego tuszu, wymieszać i gotowe!
 6) Baza pod cienie do powiek, pomadkę i pod makijaż – przedłuża trwałość .
Szeroki wachlarz zastosowań Duraline powoduje, że produkt ten jest niezbędnikiem kosmetycznym. Oczywiście, można bez niego żyć, ale jeżeli posiadamy jakiekolwiek produkty żelowe lub kremowe, które lubą zastygać, wydatek ten szybko nam się zwróci. Ponadto można eksperymentować z kolorami, tworzyć pomady do brwi czy eyelinery wedle nastroju, rezygnując z zakupu kolorowego produktu potrzebnego nam jednorazowo.  Jest to produkt bardzo wydajny, dlatego starczy nam na długi czas. Przedłuża trwałość produktów i ma właściwości wodoodporne, przez co nasz makijaż będzie się rozmazywał.

Lola Kirke na czerwonym dywanie zaprezentowała dumnie owłosione pachy. Nie rozumiem, dlaczego ludzie bronią się rękami i nogami (pachami?) przed depilacją. Naprawdę Ktoś jeszcze uważa, że to jest seksowne?
Lola Kirke na rozdaniu Złotych Globów

13 thoughts on “Must have w każdej kosmetyczce – Duraline Inglot i jego zastosowania”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *