healtyhvs123Bourjois Healthy Mix jest moim ulubieńcem już od dłuższego czasu. Zauroczona tym podkładem postanowiłam wypróbować kolejny bardzo znany podkład tej firmy Bourjois 123 Perfect, o którym słyszałam wiele dobrego.

Jestem (nie)szczęśliwą posiadaczka cery suchej. Moja skóra ma skłonności do przesuszania się zwłaszcza na policzkach, gdzie przy nieodpowiedniej pielęgnacji i źle dobranych produktach natychmiast pojawiają się suche skórki. W strefie T moja cera czasami się delikatnie przetłuszcza. Zacięcie walczę również z zaskórniakami i rozszerzonymi porami (które ma większość z nas). Moja skóra daje mi znać jasno i wyraźnie o wszystkim, co jej się nie podoba w trybie natychmiastowym, dlatego bardzo starannie i ostrożnie wybieram i zmieniam produkty do twarzy. W większości przypadków już po pierwszym użyciu mogę stwierdzić, czy będę używać danego kosmetyku.

Od podkładu oczekuję, aby ujednolicał kolor mojej skóry, wyglądając jednocześnie naturalnie. Bardzo ważny jest również komfort noszenia – nienawidzę uczucia ściągnięcia czy przesuszenia. Ważnym jest również, ab utrzymywał się w dobrym stanie przez większą część dnia (czyli około 8 godzin), a najlepiej cały dzień. Lubię również, kiedy nie muszę nakładać pudru na podkład, bo to niepotrzebnie obciąża i przesusza moją cerę w ciągu dnia (nie mówię o wielkich wyjściach, tylko o codziennym makijażu).

Opakowania tych produktów są łudząco podobne. Szklane buteleczki z pompką mają dokładnie ten sam kształt, dozowniki są jednak w innym kolorze. Podkłady mają też rożne zapachy- 123 Perfect ma intensywny, pudrowy i mocno perfumowany zapach, podczas gdy Healthy mix ma świeży i bardzo neutralny zapach, który jest niemalże niewyczuwalny.

Obydwa podkłady posiadam w kolorze nr 52 Vanilla. Kolory jednak bardzo się różnią. Już w buteleczce widać, że 123 Perfect jest ciemniejszy i lekko wpada w oliwkowy odcień (bardzo delikatnie). Healthy mix ma odcień żółty. Ten pierwszy dodatkowo dość mocno się utlenia, podczas gdy HM ciemnieje tylko nieznacznie (zdjęcia niestety nie do końca oddają rzeczywisty stan rzeczy). Na moim facebooku możecie zobaczyć filmik ze swatchami – zapraszam!

Trwałość tych podkładów jest bardzo podobna – utrzymują się w bardzo dobrym stanie przez 8 – 10 godzin. Obydwa mają średnie krycie, przy czym 123 Perfect kryje odrobinę lepiej. Zapewniają jednak zupełnie inny efekt na twarzy. Healty mix wygląda na skórze bardzo rześko i nadaje blask, zaś 123 Perfect daje pudrowy efekt i choć bardziej podoba mi się ten efekt , przy suchej skórze można odczuwać delikatny dyskomfort. Żaden z tych podkładów nie wpłynął negatywnie na stan mojej skóry. Ładnie maskują niedoskonałości, nadają jednolity koloryt skórze wyglądając przy tym naturalnie.

Tak naprawdę obydwa podkłady uważam za bardzo dobre i sięgam po nie na zmianę lub mieszając je. Ze względu na ciemniejszy kolor 123 Perfect, mieszam go zwykle z czymś jaśniejszym i rozświetlającym. Wybór spośród tych dwóch produktów łatwy nie jest i tak naprawdę kluczowy jest tu typ cery. Posiadaczkom skóry bardzo suchej polecam zdecydowanie Healthy mix, zaś osobom ze skłonnościami do przetłuszczania sugerowałabym zakup 123 Perfect.

Jestem bardzo ciekawa, jak u was sprawdzają się te podkłady. Czekam na wasze opinie.
mixvs123


Dziewczyny, czas pozbyć się kompleksów! Nie ma brzydkich kobiet, są tylko te nieumalowane! Każda z nas ma w sobie piękno, wystarczy tylko je trochę podkreślić! Podobno Boga się nie poprawia, ja wam mówię, że kobiety robią to codziennie! Zobaczcie jak wyglądają gwiazdy bez makijażu i powiedzcie szczerze – chyba z wami nie jest aż tak źle, co? Gwiazdy bez makijażu!

0 thoughts on “Bourjois Healthy Mix vs 123 Perfect”

  1. Mam podobny problem ze skórą 🙁 i nigdy nie potrafię dobrać podkładu, bo albo wysusza albo nie kryje 🙁 Post świetny dużo wskazówek i myślę że skorzystam! pozdrawiam

  2. Ja z tej marki uwielbiam maskarę w białym opakowaniu. Nad podkładem się zastanawiałam, ale mam taka cerę, że jak tylko cóż na twarz nałożę zaraz mam brzydkie wypryski 🙁

  3. nigdy nie miałam żadnego z nich, zawsze uważałam że będą zbyt lekkie i mało kryjące jak na mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *