wibo2

Cienie pod oczami są zmorą większości kobiet! Poszukiwanie duetu idealnego (czyli korektora zakrywającego cienie pod oczami oraz pudru sypkiego do jego utrwalenia) to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza, że niektóre produkty się ze sobą nie lubią, pomimo iż osobno sprawdzają się doskonale.

Pudry bananowe stały się bardzo popularne w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Jednym z pierwszych na rynku był puder bananowy Ben Nye. W tej chwili pudry bananowe mają w swojej ofercie między innymi Makeup Revolution, Primark, W7 czy właśnie Wibo.

Puder sypki Wibo kosztuje 15,49 zł za opakowanie 5,5g i jest dostępny w Rossmanie. Okrągłe opakowanie jest stosunkowo niewielkie i zawiera mniejszą ilość produktu, niż podobne produkty innych marek (puder bananowy od Makup Revolution ma aż 42g!!!). Jest za to travel-friendly i w gruncie rzeczy urzekła mnie jego wielkość czy też małość. Ile razy zdarzyło się wam trzymać w szufladzie kosmetyk, którego już nie używacie lub po prostu nie lubicie, a szkoda wyrzucić? Jestem przekonana, że większości z was się to przytrafia, dlatego małe opakowania są według mnie super. Samej zdarzyło mi się kilkukrotnie wprowadzać w życie postanowienie, że nie kupię kolejnego produktu o tych samych właściwościach, dopóki nie zużyję tego co mam. Często też nakładam więcej produktu, niż rzeczywiście potrzeba, bo akurat chcę go zużyć, żeby móc otworzyć/kupić inny 😉

Puder bananowy Wibo jest bardzo drobno zmielony i przyjemnie się nakłada. Ma delikatny, lekko pudrowy ale przyjemny zapach. W środku opakowania znajduje się plastikowa powłoczka z dziurkami, przez którą wysypujemy puder dzięki czemu nie marnujemy i nie rozsypujemy nadmiaru produktu. Delikatna konsystencja ma bardzo subtelny, lekko żółtawy kolor wygladajacy na skórze niemalże bezbarwnie. Puder babanowy Wibo testowałam głównie do utrwalania korektora pod oczami i muszę przyznać, że przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Puder ten bardzo ładnie matuje delikatną skórę okolic oczu, a jednocześnie jej nie wysusza. Nadaje skórze jedwabiste wykończenie i delikatnie rozświetla. Jest to jeden z niewielu pudrów, które nie uwydatniają u mnie zmarszczek mimicznych oraz nie tworzą skorupy pod oczami. Jeżeli chodzi o trwałość, to puder bananowy Wibo utrzymuje korektor pod oczami przez około 5 godzin, co jest moim zdaniem całkiem niezłym wynikiem za tę cenę. Po tym czasie należałoby dokonać poprawek. Najszybszym sposobem (choć pewnie niekoniecznie najlepszym) jest poprawienie korektora za pomocą pędzla lub po prostu palca mechanicznie, oraz ponowne przypudrowane. W ten sposób okolica pod oczami będzie wyglądać dobrze przez następne kilka godzin.

Puder bananowy Wibo polecam przede wszystkim osobom, które poszukują dobrego kosmetyku w przystępnej cenie. Choć nie jest to produkt idealny, to na pewno nie będziecie żałowały zakupu!


Internetowi specjaliści rosną ostatnio jak grzyby po deszczu. Gdzie nie spojrzeć jakieś nowy ekspert, o którym nikt nigdy nie słyszał! Nie mówię o tych, którzy pracowali na swoją pozycję latami, ale coraz częściej po jednym kursie ludzie podają się za ekspertów i chcą wyciągnąć od nas grube pieniądze! Czy to tylko moje wrażenie?

0 thoughts on “Wibo Loose Banana Powder – kultowy puder bananowy za mniej niż 20 zł?”

  1. Tak… ekspertów jak grzybów po deszczu, za każdym zakrętem. Taka nowomoda na to, by tak siebie nazywac. Też mam na to alergię.

  2. Mam wielkie problemy z utrwalaniem korektora pod oczami. Każdy puder jest za ciężki. Widzę, że trzeba zainteresować się tym bananowym. Za tę cenę naprawdę warto zaryzykować 🙂 I też wolę mniejsze opakowania, bo właśnie jak coś nie podpasuje to nie będzie tak długo zalegać w szufladzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *