hean paleta do konturowania

Kremowe konturowanie daje o wiele ładniejszy i bardziej naturalny efekt niż konturowanie na sucho. I choć na rynku jest dostępnych sporo różnych palet do konturowania na mokro, wśród drogeryjnych produktów nie ma i aż tak dużego wyboru. Poszukując pięknych, chłodnych odcieni do kremowego konturowania natrafiłam na paletę Hean Pro-contour Palette.

Paleta kremowych produktów do konturowania Hean kosztuje około 25 zł (na stronie kosmetykizameryki można ją dostać za 19,99zł) i jest łatwo dostępna w internetowych drogeriach. Plastikowe, raczej tandetne opakowanie zawiera 15g produktu, zatem każdy odcień waży 5g, czyli całkiem sporo. Na wieczku mamy narysowane wskazówki, w jakiej kolejności używać produktów i na które partie twarzy je nakładać, co na pewno przyda się osobom początkującym.

Zobacz też:

hean paleta do konturowania na mokro

Prawie dla każdego

Hean Pro-Contour Palette zawiera trzy kremowe produkty do konturowania – dwa ciemne brązy i jeden beżowy kolor (korektor), służący do rozjaśniania. Brązy są raczej chłodne i będą pasowały do większości karnacji. Na pierwszy rzut oka wydają się bardzo ciemne, ale po roztarciu ich na twarzy kolory stają się delikatniejsze. Szkoda że w paletce do konturowania Hean nie ma jaśniejszego koloru, bo ten który jest w niej zawarty jest dla mnie za ciemny.

Produkty są gęste i kremowe, ale mają bardzo przyjemną konsystencję. Nie są zbyt miękkie, ale dobrze się je nakłada przy pomocy pędzla, dzięki czemu otrzymujemy odpowiednią pigmentację. Do rozcierania kremowych produktów używam gąbeczki Blend It, która doskonale się mi do tego sprawdza. Podczas blendowania produkty kremowe Hean pięknie wtapiają się w skórę nie tworząc plam, a całość wygląda bardzo naturalnie. Otrzymany efekt jest delikatny, można jednak budować kontur dodając kolejne warstwy. Pięknym uzupełnieniem konturowania na mokro jest wykończenie makijażu konturowaniem pudrowym, jeżeli chcemy otrzymać wyrazisty efekt. Dzięki temu nawet dość mocne konturowanie będzie wyglądało bardziej naturalnie.

hean pro-contour palette

Konturowanie na mokro wykonane przy pomocy Hean Pro contour Palette utrzymuje się na twarzy przez cały dzień. Oczywiście jak każe produkty kremowe, musi zostać dobrze przypudrowane. W ciągu dnia kolory tracą trochę na intensywności, jednak efekt utrzymuje się przez długie godziny. Dzięki tej palecie przekonałam się do konturowania na mokro, choć do tej pory mnie ono przerażało.

Paleta do konturowania na mokro Hean Pro-Contour Palette to świetna propozycja dla osób początkujących. Spełni też oczekiwania tych bardziej doświadczonych, a dodatkowo est niewielka i poręczna. Zawiera wszystkie potrzebne produkty, dlatego idealnie sprawdzi się w podróży. Kolory są dobrane w ten sposób, że nada się do większości karnacji i typów urody, choć najjaśniejszy kolor nie sprawdzi się u totalnych bladziochów takich jak ja.

0 thoughts on “HEAN Pro-Contour Palette – recenzja kremowej palety do konturowania”

  1. Próbowałam już różnych produktów do kremowego konturowania, ale jakoś ciągle nie mogę się przekonać do tej metody. Produkty “suche” są dla mnie bardziej intuicyjne…

  2. Nie używam tego typu kosmetyków. Jestem minimalistką, jeżeli chodzi o kosmetyki kolorowe. Bardzo sobie cenię świeżą, wypielęgnowaną cerę bez zbędnego makijażu 🙂

    1. Nie podążam ślepo za trendami. Jeżeli ktoś nie lubi / nie ma potrzeby konturowania, to zazdroszczę pięknych rysów twarzy. Ja tam lubię poprawić conieco 😘

  3. Nie miałam jeszcze kremowej paletki do konturowania, bałam się właśnie tej kremowej konsystencji,a jak widać moje obawy były niezasadne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *