Korektor Lovely vs murMUR Conceal and Define i Lovely Liquid Camouflage – dwa produkty inspirowane korektorem Tarte Shape Tape, na punkcie którego oszalał cały świat beauty. Jeden z najbardziej pożądanych korektorów doczekał się już dwóch drogeryjnych zamienników i choć oryginał wydaje się być niezastąpiony, to produkty inspirowane wzbudzają niemałe zainteresowanie. Przekonajcie się, który z nich warto wypróbować!

Korektor Lovely jest dostępny w Rossmanie i drogeriach online, a jego cena to 13,50 zł  i ma pojemność 8 ml. Makeup Revolution Conceal & Define kosztuje około 20 zł i jest dostępny w większości drogerii internetowych. W opakowaniu znajdziemy jednak znacznie mniej produktu, bo choć jest buteleczka jest niewiele mniejsza od korektora Lovely, to zawiera zaledwie 3,4 ml. Za to gama kolorystyczna Lovely Liquid Concealer jest znacznie uboższa i zawiera zaledwie 4 odcienie, podczas gdy wśród korektorów MUR Conceal & Define mamy do wyboru aż 18 kolorów,  w tym jasne (zarówno ciepłe jak i chłodne), oraz odcienie dla osób ciemnoskórych, które nadają się również do konturowania.Korektory lovely i mur

Zobacz też: Nowy korektor Makeup Revolution Conceal and Define – hit za 20 zł?

Opakowanie Lovely Liquid Camouflage jest bardzo mocno inspirowane korektorem Tarte Shape Tape, podczas gdy MUR Conceal and Define jest zapakowany w elegancką buteleczkę koloru różowego złota, która na pierwszy rzut oka zupełnie nie przypomina korektora Tarte. Obydwa produkty znajdują się być inspirowane korektorem Shape Tape między innymi ze względu na duży aplikator typu jumbo z dziurką.

Korektor MUR Conceal & Define delikatnie oksyduje i zastyga w miarę szybko, jednak można go spokojnie wpracować w skórę, otrzymując dobre krycie. Jeżeli bardzo szybko go przypudrujemy, być może uda nam się uniknąć zbyt mocnego podkreślenia zmarszczek, jednak tworzy on pod oczami nieładną skorupę, która sprawia, że skóra wygląda staro. Lovely Liquid Camouflage to kremowy produkt o bardzo mocnym kryciu, który zastyga szybciej niż produkt MUR, ale ma jeszcze większe krycie i potrafi zakryć nawet duże cienie pod oczami, a przy tym wygląda bardzo ładnie i naturalnie na skórze. Jest lekki, a zarazem mocno kryjący i trwały. Niestety dość mocno oksyduje, dlatego warto sięgnąć po jaśniejszy kolor, bo ciemnieje co najmniej o jeden ton.

Lovley Liquid Camuflage I MUR Conceal and define swatchesPod oczami obydwa produkty utrzymują się wiele godzin, jednak MUR Conceal & Define po całym dniu wygląda bardzo nieestetycznie. Podkreśla wszystkie zmarszczki i tworzy pod okiem skorupę, która w miarę upływu godzin wygląda coraz gorzej. Korektor Lovely Liquid Camouflage również przetrwa pod oczami cały dzień, ale jednocześnie wygląda dużo ładniej i naturalniej, nawet jeśli delikatnie podkreśli zmarszczki to i tak wygląda bardzo dobrze.

zamienniki tarte shape tapeJeżeli poszukujesz niedrogiego i dobrze kryjącego korektora pod oczy, polecam wypróbować ten z Lovely. Korektor Makeup Revolution nie sprawdził się u mnie od pierwszego użycia i byłam sceptycznie nastawiona również do korektora Lovley, jako że są inspirowane tym samym produktem. Lovely Liquid Camouflage okazał się jednak świetnym produktem w bardzo niskiej cenie. Zdecydowanie najlepszy korektor drogeryjny jaki znam!

3 thoughts on “Bitwa korektorów: MUR Conceal and Define vs Lovely Liquid Camouflage”

  1. Uwielbiam korektor z Lovely, używam go codziennie. Jedyna jego wada to niestety wydajność, jednak w związku z niską ceną, jestem w stanie mu to wybaczyć 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *