affect vs zoevaPalety cieni do powiek Affect szturmem opanowały rynek odkąd paleta Naturally Matt stworzona we współpracy z wizażystką Karoliną Matraszek weszła do sprzedaży. Szybko wyparła dotychczas bestsellerowe cienie Zoevy i pomogła marce w promocji na rynku. Czy rzeczywiście cienie są tak kultowe, że Zoeva poszła w kąt? Affect czy Zoeva – w które cienie lepiej zainwestować?

Affect vs Zoeva: Opakowanie i cena

Palety cieni firmy Affect kosztują 98 zł w cenie regularnej, ale czasem można je dorwać w promocjach w drogeriach internetowych. Cena palet Zoeva to 89 zł i można je kupić wyłącznie w perfumeriach Sephora. Zarówno palety Zoeva jak i Affect są w lekkich i cienkich kartonowych opakowaniach bez lusterka i zawierają 10 cieni.  Opakowania są solidne i posidają magnetycznie zamykanie. W przeciwieństwie do palet Zoeva cienie Affect nie posiadają ochronnej folijki, przez to jeszcze bardzo trudno utrzymać je w czystości.

Diabeł tkwi w szczegółach!

Cienie Zoeva są bezzapachowe, podcza gdy palety Affect mają specyficzny pudrowy zapach. Ich wielkość jest taka sama, choć tylko na paletach Zoeva jest podana gramatura, która wynosi 10 x 1,5g. Skład cieni Zoeva jest również podany na spodzie opakowania, jeżeli zaś chcemy się dowiedzieć więcej o składzie cieni Affect, musimy udać się na stronę producenta. Ani polska firma Affect ani niemiecka Zoeva nie podaje na opakowaniu, gdzie wyprodukowane są ich kosmetyki, dlatego ciężko powiedzieć, czy jest to chińska czy europejska produkcja.

palety zoeva

Zobacz też: Recenzja palety Affect Naturally Matt

Pigmentacja i trwałość

Palety cieni do powiek Zoeva są bardzo dobrze napigmentowane i bez problemu transferują się zarówno na pędzel jak i na powiekę. Cienie nie pylą się przy nabieraniu i z łatwością się blendują. Świetnie utrzymują się na powiekach w ciągu dnia, nie tracąc na intensywności i i nie rolując się. Pigmentacja cieni Affect jest jeszcze lepsza niż w przypadku palet Zoeva, są jednak delikatniej sprasowane i  mocno pylą się przy nabieraniu, przez co są mniej wydajne. Większość cieni Affect dobrze się rozciera, jednak przy ciemniejszych kolorach czasem pojawiają się trudności i robią się na powiekach plamy. Ponadto niektóre kolory polskiego producenta tracą na intensywności przy rozcieraniu. Dodatkowo jakość cieni do powiek jest nierówna, część z nich jest jakby kamienista, inne zaś mięciutkie i kruche. Są bardzo trwałe i nie zbierają się w załamaniach w ciągu dnia ani się nie ścierają.

Warto też podkreślić, że cienie foliowe od Affect są jednymi z najlepszych jakich miałam okazję używać. Praca z nimi to czysta przyjemność, a efekt jaki pozostawiają na powiekach jest oszałamiający. Szkoda, że Affect używa nudnych numerków do podpisania cieni, bo ładne nazwy są dużo przyjemniejsze i zapadające w pamięć.

palety affect

Zobacz też: Najlepsze zamienniki Zoeva z Aliexpress

Zarówno palety Affect jak i Zoeva skradły moje serce. Obie firmy reprezentują najwyższy poziom jeżeli chodzi o cienie do powiek i spokojnie mogą konkurować z największymi światowymi gigantami. Wybierając paletę warto przede wszystkim zwrócić uwagę na kolorystykę, która nam odpowiada, ale też na stopień zaawansowania. Z cieniami Zoeva dużo łatwiej się pracuje i nawet osoba początkująca od razu się z nimi polubi, zaś Affect wymaga odrobinę bardziej wprawionej ręki.

3 thoughts on “Co kupić: Affect czy Zoeva – porównanie palet cieni do powiek”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *