Mrphe 35 B paleta cieni do powiek

Morphe 35B to patela 35 cieni do powiek o różnych formułach. Większość cieni to maty, ale znajduje się tutaj również kilka odcieni perłowych i foliowych. Paleta od pierwszego wejrzenia zachwyca różnorodnością kolorów i od razu w głowie można stworzyć tysiące pięknych makijaży. Czy zatem jest po produkt, w który koniecznie musicie się zaopatrzyć?

Paleta Morphe jest zrobiona z czarnego, tandetnego plastiku, który nie powala jakością. Jest on bardzo delikatny i z łatwością może ulec uszkodzeniu na przykład w kufrze wizażystki. Dobór kolorystyczny jak i ułożenie cieni w palecie jest bardzo przemyślane i pobudza wyobraźnię.

Gdzie kupić paletę Morphe 35B?

Kosmetyki Morphe można kupić na oficjalnej europejskiej stronie producenta. Koszt palety to zaledwie €26, czyli jakieś 3,20 zł za jeden cień. Na Aliexpress podobne palety można kupić za $10 – $14, podobno jakość identyczna, a wręcz niektórzy twierdzą, że są to te same palety, bo Morphe Brushes produkuje w Chinach. Ja jednak nie skusiłam się, bo różnica cenowa jest zbyt niska, żeby ryzykować, a w dodatku mam bardzo sceptyczne podejście do kupowania chińskich kosmetyków.

Zobacz: Chińskie podróbki zalewają świat, czyli uwaga na kosmetyki z Aliexpress!

Swatche cieni z palety Morphe 35B

Jakość cieni w palecie Morphe 35B jest bardzo nierówna. Niektóre z nich są masełkowe i ich pigment jest tak mocny, że aż trudno uwierzyć. Inne cienie są za to suche, a niektóre wręcz kamieniste. Choć większość kolorów ma bardzo mocną pigmentację, to zdarzają się kolory, które rozczarują. Najsłabszym cieniem z całej palety jest moim zdaniem czarny, który jest niewystarczająco czarny no i słabo napigmentowany.

Praca z cieniami firmy Morphe jest zaskakująco przyjemna. Cienie w większości nie pylą się przy nakładaniu i nie osypują. Pigment można z łatwością budować dokładając produkt najlepiej poprzez wklepywanie go w powiekę, żeby uzyskać jak największą intensywność koloru. Kolory łączą się ze sobą bez problemu i pięknie się blendują. Cienie utrzymują się na bazie cały dzień w niemalże idealnym stanie. Nie ścierają się ani nie rolują nawet po wielu godzinach.

Kolorowa paleta Morphe – kupić czy odpuścić?

Szczerze – jeżeli masz już w swoich zbiorach inne kolorowe palety, to raczej dałabym sobie spokój. Paleta jest ok, dużo kolorów i niezła jakość w stosunku do ceny. Biorąc pod uwagę, że najczęściej maluję się w brązach no i jestem lekko uzależniona od kupowania palet, Morphe 35B leży w szafce niemal nieużywana. Jeżeli jednak lubicie tęczowe makijaże i poszukujecie swojej pierwszej tego typu palety, Morphe 35B jest dobrym wyborem.

2 thoughts on “Morphe 35B – recenzja najtańszej kolorowej palety!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *