Paleta cieni do powiek Sensique Late SummerSensique to jedna z tych marek, na których stawiałam pierwsze makijażowe kroki. Przez lata firma niesamowicie się rozwinęła, a jakość produktów jest coraz lepsza. Ostatnio pojawiła się w sprzedaży największa do tej pory paleta cieni o wdzięcznej nazwie Sensique Late Summer.

Lato zamknięte w pudełku

Metalowe, zgrabne i urocze opakowanie zawiera 12 cieni w kolorach przejściowych pomiędzy latem a jesienią. Dodatkowo paletka posiada spore lusterko, które świetnie sprawdzi się w podróży. Opakowanie kojarzy mi się z czasami szkolnymi, bo przypomina piórnik, ale jest śliczne.

W palecie Sensique Late Summer przeważają matowe cienie, których jest aż 8. Pozostałe cztery to odcienie błyszczące, w tym dwa zawierające drobinki brokatu. Jeden z tych brokatowych cieni jest łudząco podobny do cienia z paletki Kobo Desert Jewels. Dobór kolorów sprawia, że paleta pozwala stworzyć zarówno dzienne, jak i wieczorowe makijaże. Mało tego, przekrój kolorów nadaję się niemalże do każdego typu urody.

Zobacz też: Jesienna kolekcja Kobo

Konsystencja jest bardzo kremowa, choć cienie trochę się pylą przy nabieraniu. Ciemniejsze cienie mogą sią odrobinę osypywać, dlatego warto zostawić wykonanie makijażu twarzy na koniec.

Piękny efekt bez wysiłku

Cienie ładnie się ze sobą łączą i świetnie się blendują, dzięki czemu można stworzyć piękne przejścia. Zauważyłam jednak, że nakładane jeden na drugi nie zawsze dobrze się do siebie przyczepiają. Żeby wydobyć maksimum koloru, najlepiej nakładać je na mokrą bazę. W ten sposób uzyskamy największą pigmentację i świetną trwałość.

Ogromny szacunek dla firmy za stworzenie palety, która nadaje się również dla osób z wrażliwą cerą. Warto też podkreślić, że Sensique nie testuje kosmetyków na zwierzętach. Niestety nie doszukałam się na opakowaniu kraju produkcji, ale z tego co się orientuję, cienie są produkowane w Polsce.

Zobacz też: Najpiękniejsze rozświetlacze Sensique

Bardzo się cieszę, że w Sensique postawiło w tym sezonie na odważne i kolory, tworząc jednocześnie użytkową paletę jaką jest Late Summer. Jest to jedna z najlepszych palet drogeryjnych i bije na głowę takie marki jak Makeup Revolution.

5 thoughts on “Sensique Late Summer – Lato zamknięte w pudełku”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *