Pomadka płynna Affect Spft Matte opiniaAffect Cosmetics to polska firma, która wybiła się na rynku dzięki świetnej jakości paletom cieni do powiek. Wizażystka marki Karolina Matraszek zaprojektowała również dziesięć kolorów pomadek Affect Soft Matte Liquid Lipstick. Czy będzie hit?

Do wyboru, do koloru…?

Choć kolorów jest aż dziesięć, większość z nich to typowe nudziaki, które w opakowaniu wyglądają niemal identycznie. Znajdziemy tu również klasyczną krwistą czerwień, odcienie fioletu i fuksję. Gama kolorystyczna prawdę mówiąc nie powala i tak naprawdę sięgam tylko po dwa odcienie: Simplicity i Perfect Balance.

Affect Liquid Lipstick aplikator

Pomadki płynne Affect Soft Matte Liquid Lipstick mają bardzo solidne opakowanie. Jest to przezroczysty, mocny i dobrej jakości plastik, który wygląda bardzo elegancko. Aplikator jest zwężany i daje możliwość precyzyjnego nałożenia produktu. Przy jego pomocy można bez problemu obrysować idealny kontur ust.

Konsystencja pomadki jest jakby musowa, dzięki czemu łatwo się ją nakłada i równomiernie rozprowadza. Krycie pomadek płynnych Affect jest zaskakująco dobre, bo już przy jednej warstwie osiągamy pełne krycie. Jak sama nazwa wskazuje nie jest to typowo zastygająca pomadka, jest ona raczej satynowa, dzięki czemu nie wysusza ust, ale też nie jest tak trwała jak pomadki zastygające. Pomadka płynna Affect nie daje uczucia dyskomfortu podczas noszenia, jest wręcz niewyczuwalna i pozostawia uczucie nawilżenia.

Affect Soft Matte

Na codzień czy od święta?

Niestety, pomadka bardzo szybko się zmywa. Nie przetrwa cięższego posiłku a nawet ciepłego napoju. Co gorsze, niektóre kolory podczas spożywania tłustego posiłku potrafią się bardzo nieestetycznie rozlać poza kontur ust. Zdarza się to zwłaszcza przy ciemniejszych i bardziej intensywnych kolorach, dlatego nie polecam używać tych produktów na większe wyjścia, żeby nie narobić sobie obciachu.

Pomadka płynna Affect recenzjaaPomadki płynne Affect Soft Matte Liquid Lipstick nie trafią u mnie do ulubieńców, choć zdarza mi się sięgać po nie od czasu do czasu. Są to raczej produkty używane przeze mnie na co dzień i w tej roli całkiem nieźle się sprawdzają.  Niestety nie uważam, żeby były warte swojej ceny i prawdę mówiąc dziwię się, że wizażystka marki zdecydowała się pod nimi podpisać.

One thought on “Affect Soft Matte Liquid Lipstick – recenzja”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *