Zamiennik Nyx Glitter PrimerNYX Glitter Primer to kultowy produkt, o którym słyszała już każda wizażystka. Niestety kosmetyk jest dostępny głównie online i często jest przed wyprzedany. Postanowiłam sprawdzić, czy nowość od Kobo Glitter Glue to zamiennik Nyx Glitter primer.

Must-have w każdej kosmetyczce

Nyx Glitter Primer i Kobo Glitter Glue to produkty, które mają służyć jako klej do wszelkiego rodzaju pigmentów i brokatów. Ich zadaniem jest ułatwienie przyklejenia proszkowanego produktu do oka lub twarzy, dzięki czemu otrzymujemy efekt, którego prasowanym kosmetykiem nie jesteśmy w stanie wydobyć. Dodatkowo klej do brokatu pozwala podbić kolor cieni prasowanych nałożonych bezpośrednio na niego. Jednym z najbardziej znanych i popularnych tego typu produktów jest właśnie Nyx Glitter Primer, ale Kobo nie pozostaje w tyle.

Porównanie kleju do brokatu Kobo i Nyx

Uderzające podobieństwo

Przede wszystkim obydwa produkty mają bardzo podobny design, mimo że ich nazwy nieco się różnią. Choć plastikowa tubka Nyx’a jest nieco mniejsza, obydwa produkty mają tę samą pojemność 10 ml. Regularna cena Kobo Glitter Fixer to 22,99 zł, czyli jakieś 14 zł mniej niż standardowa cena Glitter Primera z Nyx’a. Analizując skład obydwu produktów mogę stwierdzić, że są bardzo podobne z drobnymi różnicami.

Zobacz też: My Secret Fixer Liquid vs Inglot Duraline?

Konsystencja obydwu produktów jest niemalże identyczna: po wyciśnięciu z tubki maja one mleczny kolor, zaś po rozsmarowaniu stają się przezroczyste i lepkie. Dzięki takiej strukturze z łatwością możemy przyczepić do nich zarówno pigmenty sypkie jak i brokat. Zauważyłam, że trwałość NYX Glitter Primer i Kobo Glitter Glue jest bardzo podobna. Pigmenty i cienie nałożone bezpośrednio na jedną z baz nie rolują się ani nie robią się prześwity. Obydwie bazy mają świetną przyczepność i utrzymują zarówno pigmenty jak i brokaty na miejscu przez całą noc.

Kleje do pigmentu Nyx i Kobo porównanie

A jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać?

Kobo Glitter Glue to moim zdaniem świetny zamiennik Nyx Glitter Primer. Jest też dużo łatwiej dostępny i sporo tańszy. Jak już wielokrotnie wspominałam, kosmetyki Kobo często można dorwać w promocji i właśnie wtedy warto zaopatrzyć się w tubkę kleju do pigmentów.

One thought on “Tanio vs drogo – Czy Kobo Glitter Glue to tańszy zamiennik Nyx Glitter Primer?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *