Recenzja pomadek w kredce Sensique

Kredki do ust to młodzieżowa wersja pomadek. Są zdecydowanie bardziej “cool”, nie są tak eleganckie i obciachowe. Ja tam nie mam nic przeciwko elegancji, nie poczuwam się do obciachu i wyrosłam już z przejmowania się opiniami innych. I choć mam wrażenie, że trend kredek jest kierowany do innej grupy wiekowej, chętnie przetestowałam pomadki w kredce Sensique Matte Passion.

Klasyczne i uniwersalne kolory

Pomadki w kredce Sensique Matte Passion kosztują 14,99 zł i są dostępne w 6 kolorach:

601 Blushing Peach – brudny róż z domieszką beżu
602 Love Whisper – różowo – fioletowy
603 Mauve flirt – zgaszony fiolet
604 Kiss Me Hard – malinowy
605 Sweet Toffee Kiss – ciepły nudziak
606 Sensual nude – ciepły brąz z domieszką fioletu
 

Sensique Matte Passion Crayon

Kolorystyka jest raczej uboga, bo niektóre kolory są niemalże identyczne, ale trafiają w mój gust. Ich konsystencja jest lekko kredowa i trochę tępo się rozprowadzają. Mimo to nie przesuszają nadmiernie ust i są komfortowe podczas noszenia. Efekt jaki dają to raczej satynowy mat, który delikatnie odbija światło. Osobiście bardzo lubię takie wykończenie.

Zobacz też: Mysecret Girl Power – Płynne Pomadki Matowe

Jestem fanką pomadek o pełnym kryciu, a kredki Sensique dają średnie krycie po nałożeniu jednej warstwy. Kolor można jednak z łatwością budować, oraz dołożyć bez problemu na przykład po zjedzeniu tłustego posiłku. Dodatkowo nie są to pomadki zastygające, przez co ich trwałość nie jest powalająca oraz zostawiają ślady na kubkach i szklankach. 

Pomadki w kredce Sensique

Co tanie to drogie?

Kiedy wykręciłam produkt do końca (z ciekawości, sama nie wiem), zauważyłam, że kredka nie jest zbyt długa, na moje oko połowa długości opakowania. Pomyślałam, że wygląda jakby było jej o wiele mnieju niż standardowej pomadki w sztyfcie i postanowiłam to sprawdzić. Otóż pomadki w sztyfcie jak podają internety mają około 4,2 – 5g, a pomadki w kredce Sensique Matt Passion zaledwie 1,7g. Prosta kalkulacja i okazuje się, że te kredki może i kosztują 15 zł, ale za tą cen otrzymujemy też znacznie mniej produktu. Większość z was pewnie rzadko zużywa pomadki do końca ( ja też, ale czasem się zdarzy), więc pewnie nie ma to zbyt wielkiego znaczenia.

Mały bajer, który zauważyłam dopiero przy głębszej analizie – pomadka na końcu ma wyciąganą mini-temperówkę. Przydatna rzecz, zwłaszcza w podróży.

Pomadki w kredce Sensique to fajny produkt, choć nie trafiły do grona moich ulubieńców. Przyjemnie na ustach nieźle sprawdzą się na codzień, jednak na większe wyjścia sięgam po pomadki zastygające.

2 thoughts on “Pomadki w kredce Sensique Matte Passion Crayon”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *