Abody z Aliexpress

Szczotka do włosów – niby banalne, ale to, czym czeszemy włosy ma ogromny wpływ na ich kondycję. Używałam kiedyś Tangle Teezer i jakoś się nie polubiłyśmy Potem zamówiłam Abody z Aliexpress, bo słyszałam, że jest świetna a i cena niewielka. Mam ją już ponad rok, ale stwierdziłam, że muszę spróbować też Olivia Garden, bo tyle dobrego o niej w internecie. Która okazała się lepsza?

Szczotka Abody z Aliexpress to produkt, o którym słyszałam niejednokrotnie. Po tylu poleceniach nie mogłam się nie skusić. Szczotka Abody kosztuje zaledwie 12 zł, a przesyłka z Chin szła około 1,5 miesiąca (można ją też kupić na Allegro, ale cena odpowiednio wzrasta). Olivia Garden Finger Brush to z kolei wydatek pomiędzy 40 zł a 70ł i jest dostępna w trzech rozmiarach. U mnie sprawdził się rozmiar medium, ale to kwestia preferencji.

Abody – perełka z Aliexpress

Od pierwszego użycia szczotki Abody dosłownie się zakochałam. Jest bardzo delikatna dla włosów i nie ciągnie przy rozczesywaniu. Szczotka jest zaokrąglona, dzięki czemu dobrze dopasowuje się do kształtu głowy podczas czesania. Posiada też poziome szczeliny, przez które z łatwością przedostaje się powietrze. Szczotka zawiera plastikowe igły, otoczone włosami dzika, co sprawia, że jest bardzo łagodna dla włosów. Dostępna jest w kolorze czerwonym ( na Ali można znaleźć inne kolory, ale nie mają znaku Abody i nie wiem, czy są tej samej jakości).

Olivia Garden – szczotka idealna?

Szczotki Olivia Garden mają podobny zamysł, choć nieco różnią się szczegółami. Olivia Garden Finger Brush również ma zaokrąglony kształt, choć składa się sześciu równoległych “paluszków”, na których znajdują się plastikowe igły oraz naturalne włosie dzika. Dzięki przerwom między “palcami” powietrze swobodnie przepływa podczas rozczesywania czy suszenia. Plastikowe igły szczotki Olivia Garden mocno sprężynują przy rozczesywaniu, co jest trochę denerwujące. Zauważyłam też że igiełki w szczotce Olivii Garden badzo szybko zaczęły się wyginać i zniekształcać.

Zobacz też: Tresemme Keratin Smooth – recenzja

Szczotka Abody jest odrobinę większa od Olivia Garden rozmiar M, ale są to naprawdę niewielkie różnice. Ich rączki też się różnią – ta z Abody jest prosta, ale powleczona gumowym tworzywem nie wyślizguje się z ręki, a Olivia Garden jest bardziej wyprofilowana, żeby dopasować się do kształtu dłoni.

Olivia Garden Finger Brush

Zachwyty nad szczotkami Olivii Garden są moim zdaniem mocno przesadzone. Osobiście wolę szczotkę Abody i to po nią zdecydowanie częściej sięgam. Jeżeli jeszcze nie znalazłyście swojej ulubionej szczszotki do włosów, koniecznie musicie spróbować Abody z Aliexpress.

One thought on “Szczotka Abody z Aliexpress vs Olivia Garden Finger Brush”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *