Recenzja kremu Dottore SOS

Moje pierwsze spotkanie z dermokosmetykami miało miejsce kilka lat temu. Szybko przekonałam się, że dobre produkty do pielęnacji odpłacają w postaci pieknej skóry. Oprócz dobrego doboru kosmetyków ważna jest też regularność ich stosowania.

Kosmetki Dottore, a także mnóstwo innych dermokosmetyków możecie znaleźć na stronie 4skin.pl. Ale co to są te dermokosmetyki? Tak naprawdę to nic więcej jak kosmetyki pielęgnacyjne o właściwościach leczniczych.

SOS dla Twojej skóry

Dottore SOS to krem przyspieszający regenerację naskórka. Idealnie sprawdzi się jako bariera ochronna przed promieniami UV. Świetny do nawilżenia i nawodnienia skóry po zabiegach estetyczych czy mechanicznych peelingach. Dodatkowo jest to produkt polski, a ja uważam, że warto wspierać rodzimy rynek.

Dermokosmetyki Dottore

Zobacz też: Biodermic – Dermokosmetyki na każdą kieszeń

Krem Dottore SOS przychodzi w tubce o pojemności 75 ml. Ja bardzo lubię takie opakowania, bo łatwiej się z nich wydostaje krem niż z klasyczych słoiczków, zwłaszcza jeżeli ma się długie paznokcie. Warto podkreślic, że według producenta krem nie nadaje się do aplikacji w okolicach oczu (nie będę próbować).

Zadbana skóra to zdrowa skóra

Krem ma lekką ale ma dość tłustą konsystencję. Na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo gęsty ale po rozprowadzeniu szybko się wchłania. Tworzy na skórze delikatną  barierę ochronną, która utrzymuje skórę nawodnioną i zapobiega wysuszaniu. Krem nie pozostawia na skórze lepkiego filmu, ale sprawia że jest ona gładka i miła w dotyku. Jest bardzo wydajny i wystarzy naprawdę odrobina, żeby nawilżyć całą twarz. Zbyt gruba warstwa z kolei może powodować jego rolowanie się.

Recenzja kremu Dottore SOS

Wypróbowałam go również pod makijaż. Co prawda krem Dottore SOS nadaje się jako baza pod podkład, ale nie zauważyłam żeby przedłużał trwałość makijażu. Nie jest lepki, dlatego nie ma wpływu na przyczepność podkładu.

Myślę, że krem do twarzy Dottore SOS świetnie sprawdzi się u osób z wrażliwą i skłonną do podrażnień skórą. Polecam go przede wszystkim na noc, bo wspomaga regenerację skóry podczas snu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *