Demakijaż z Ava Laboratorium

Ciągle powtarzam, że podstawą makijażu jest odpowiednia pielęgnacja. I choć na pewno słyszeliście o tym milion razy, to błędy w pielęgnacji cery nadal są bardzo częste. Dlatego wspólnie z Ava Laboratorium postanowiliśmy stworzyć dla was serię postów, które pomogą wam wyeliminować błędy i sprawić, że wasza cera będzie promieniała.

Jako, że jestem freakiem makijażowi, ogromną uwagę przywiązuję do demakijażu. Skóra, która cały dzień jest obciążona makijażem potrzebuje również odetchnąć. Dlatego konieczne jest usunięcie makijażu każdego dnia. Powtarzam – każdego dnia.

Kosmetyki do demakijażu AVA

Wybierz to, co najlepsze

Na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów do demakijażu, ale warto zwrócić uwagę na ich skład i właściwości. Jeżeli posiadasz wrażliwą cerę, świetnie sprawdzi się śmietanka do demakijażu z serii Pure&Free z wyciągiem z ziela świetlika lekarskiego, która łagodzi podrażnienia. Z kolei mleczko z wyciągiem z aloesu oraz płyn micelarny z ekstraktem  rokitnika  Ava Pure&Free mają właściwości nawilżające i nadają się do wszystkich rodzajów (tak, skóra tłusta również potrzebuje nawilżenia).

Jak prawidłowo określić typ cery?

Demakijaż – od czego zacząć

Dobrze wykonany demakijaż to bardzo ważny element pielęgnacji. Należy dokładnie oczyścić skórę przy pomocy płatków kosmetycznych nawilżonych wybranym kosmetykiem, tak aby całkowicie usunąć resztki makijażu. Demakijaż oczu najlepiej wykonać poprzez przykładanie wacików do zamkniętych powiek. Należy w miarę możliwości unikać przecierania, aby nie podrażniać oczu. Konieczne zwróć też uwagę, w co wycierasz twarz. Najlepiej używać osobnego ręcznika, który przeznaczymy wyłącznie do twarzy lub ręczników jednorazowych.

W czasach długotrwałych, płynnych pomadek warto przypomnieć o demakijażu ust. Tak ten krok bardzo często jest pomijany, przez co usta są wysuszone i spierzchnięte. Nawet kiedy wydaje ci się, że pomadka już dawno została “zjedzona”, warto usunąć jej pozostałości.  Wszystkie inne, nawet niewidoczne zanieczyszczenia, które osiadają na naszych ustach w ciągu dnia też trzeba zmyć, dzięki czemu będą one wyglądały pięknie. 

Bądź sobą – Bądź piękna

Prawidłowo wykonany demakijaż przygotowuje cerę na dalsze zabiegi pielęgnacyjne. Dobrze przeprowadzony sprawi, że twoja skóra będzie piękna i promienista, dlatego warto poświęcić na to trochę czasu. Koniecznie dajcie znać, jakie błędy w demakijażu zdarzyło się wam popełniać i czy zmiana nawyków wpłynęła na kondycję skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *