Kremy do twarzy

Nałożenie kremu do twarzy to ostatni krok w pielęgnacji. Na szczęście większość osób zdaje sobie sprawę z konieczności nawilżenia cery i ten krok pielęgnacyjny jest najrzadziej pomijany. Chciałabym jednak skupić się na odpowiednim doborze kremu do twarzy.

Zalewani falą nowości kupujemy produkty polecane w internecie nawet nie sprawdzając, czy są odpowiednie do naszej cery. Najważniejszą kwestia jest określenie rodzaju cery. Aby odpowiednio dobrać krem nawilżający należy przeanalizować także stan i potrzeby cery. Istnieje mylne przekonanie, że cera tłusta nie potrzebuje nawilżenia.

Posłuchaj swojej skóry

Kremy z witaminą C i E, które mają działanie antyoksydacyjne redukują przebarwienia i wspomagają produkcję kolagenu, który ujędrnia skórę. Znajdziemy je w serii Ava Laboratorium C+ Strategy o działaniu nawilżającym, regenerującym i liftingującym. Kremy z tej serii pachną jak sok ze świeżo wyciśniętej cytryny, a ich zapach jest bardzo energetyzujący.

W swojej kosmetyczce warto posiadać przynajmniej dwa kremy do twarzy – na dzień i na noc. Krem na noc powinien być intensywnie nawilżający i bardzo bogaty. Z kolei krem na dzień musi być lekki, a jednocześnie intensywnie nawilżający, żeby utrzymać skórę nawodnioną cały dzień. Nie każdy krem nada się też pod makijaż, dlatego najlepiej dokładnie przeanalizować swoje potrzeby. Niektóre serie kosmetyków zawierają wersje na dzień i na noc. Obydwie opcje znajdziemy na przykład w serii Ava Hydro Laser, przeznaczonej do cery suchej i wrażliwej.

Podziel się ze starszą siostrą

Wspominałam już, że pielęgnację przeciwzmarszczkową warto zacząć już po dwudziestce. Oprócz nawilżenia, krem może mieć również właściwości zmniejszające zmarszczki lub zapobiegające ich powstawaniu. Dlatego jeżeli lubicie podbierać kremy przeciwzmarszczkowe mamie lub starszej siostrze, możecie być spokojni – z pewnością wam nie zaszkodzą. Właściwości przeciwzmarszczkowe mają kremy do twarzy Ava z serii Mi-Mic, zawierające peptydy biometryczne odpowiedzialne za starzenie się komórek.

Droga do odnalezienia idealnego kremu do twarzy nie jest prosta i niejednokrotnie zajmuje sporo czasu. Na pewno nieraz kupiliście krem, który nie spełnił waszych oczekiwań, nawet jeśli kosztował małą fortunę. Po przeanalizowaniu składów, potrzeb oraz opinii w internecie najlepiej wziąć próbkę kremu, jeżeli istnieje taka możliwość. Ostatecznie niezbyt trafiony krem do twarzy można zużyć do rąk lub ciała, aby go nie marnować.

Mam nadzieję, że dzięki tej pielęgnacyjnej serii postów wasza cera będzie w rewelacyjnym stanie. Jeżeli macie jakieś pytania i wątpliwości, napiszcie do mnie, a razem z Ava Laboratorium pomożemy w doborze odpowiedniej pielęgnacji.

One thought on “Pielęgnacja z Ava Laboratorium – Kremy do twarzy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *